Odwiedziny klasztoru

Pobernardyński klasztor w Kazimierzu Biskupim stanowi bardzo ciekawe miejsce na trasie indywidualnych oraz rodzinnych wycieczek „poza miasto”. Jego bogata historia sprzyja oderwaniu się od codzienności, a zaciszne miejsce zachęca do modlitwy.

Kościół przyklasztorny otwarty jest codziennie od wczesnych godzin porannych (ok. godz. 600) do późnych godzin popołudniowych (ok. godz. 1900).

Serdecznie zapraszamy także do zwiedzania naszego klasztoru. Do zwiedzania udostępnione są:

• kościół przyklasztorny
  • krużganki klasztorne
  • wirydarz klasztorny
  • muzeum misyjne Misjonarzy Świętej Rodziny

Klasztor można zwiedzać na dwa sposoby (w obu należy zgłosić się na furtę klasztorną):

• posługując się kodami QR umieszczonymi w kościele i na terenie klasztoru (do tego wystarczy mieć telefon z zainstalowaną aplikacją do odczytywania kodów QR z dostępem do Internetu). Skanując kody zostaniemy zapoznani z historią tego miejsca przez nagranego lektora, który opowie nam o historii i zabytkach znajdujących się w klasztorze;
  • zostając oprowadzonym po klasztorze przez przewodnika (zwykle jest nim kleryk mieszkający w klasztorze). W tym wypadku zachęcamy, by wcześniej skontaktować się z nami telefonicznie i poprosić o przewodnika.