FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł. (1 Kor 10,12)

Ludzie tzw. sukcesu są grupą największego zagrożenia także duchowego. Słowa psalmu mówiące o wczesnym wstawaniu i późnym kładzeniu się spać, czyli o pracowitym życiu, odnoszą się do nich, gdyż wyrwani z tradycyjnych domów, zostali zaproszeni do robienia kariery. Mają horyzont życia, zamocowany na ruchomej platformie, która oddala się z szybkością proporcjonalną do tego, jak oni próbują przyśpieszać swój krok, aby wreszcie osiągnąć szczęście, czyli zbudować dom, kupić nowe auto, założyć rodzinę, mieć dzieci i wreszcie odpocząć. Ten bieg nie ma końca. Czyżby?

Klasztor, jako miejsce życia prostego, bez pośpiechu, harmonijnego, w ciszy i w obecności Boga jest alternatywą, którą chce dać wyżej opisanym ludziom nasza wspólnota zakonna. Mówiono kiedyś, że są dwa stany w Kościele najbardziej zaniedbane duchowo: więźniowie i księża. Obecnie możemy bez cienia wahania dorzucić jeszcze ludzi tzw. sukcesu. Do nich kierujemy zaproszenie do Klasztoru.

Takie życie to matrix, gdzie systemowo ktoś zbudował model człowieka, jako producenta, który musi odnaleźć się świecie trójwymiarowym, gdzie nie ma miejsca na sprawy ducha. Czyli nie ma miejsca na spotkanie z Tym, który daje chcącym harmonię, pokój, leczącą ciszę, piękno prowadzące do zachwytu, po prostu swoją obecność.

INFORMACJE O WYDARZENIU
DANE PERSONALNE
FINALIZOWANIE REJESTRACJI

SZYBKI KONTAKT

Klasztorna 2, 62-530
Kazimierz Biskupi

tel: +48 632 411 300
fax: +48 632 411 461


Centrum Rekolekcyjne

tel: +48 797 907 408
biuro@kazimierzklasztor.pl

ZNAJDŹ NAS