Warsztaty liturgiczno-muzyczne

Warsztaty liturgiczno-muzyczneWarsztaty Liturgiczno-Muzyczne w Kazimierzu Biskupim odbywają się corocznie od 2017 roku. Organizowane są z myślą o osobach, które są zainteresowane muzyką liturgiczną zarówno od strony wokalnej jak i instrumentalnej - profesjonalnie lub amatorsko. Warsztaty prowadzą zawsze wybitni specjaliści, nauczyciele emisji głosu, kompozytorzy i aktywni muzycy.

W trakcie warsztatów wygłaszane są również tematyczne konferencje przez wybitnych teologów co sprawia, że dla wielu uczestników są one bardzo ubogacającymi duchowo rekolekcjami.

Zajęcia praktyczne prowadzone są dla wszystkich (tutti) i w poszczególnych głosach: sopran, alt, tenor, bas. Równolegle do zajęć wokalnych prowadzone są zajęcia dla instrumentalistów, którzy po wspólnej próbie biorą udział w Mszy św. i koncercie kończącym.Warsztaty mają na celu poszerzenie wiedzy i rozwinięcie umiejętności praktycznych oraz formowanie dojrzałej wiary prowadzące do pełniejszego uczestnictwo w liturgii. Uczestnicy są kształceni w taki sposób, by mogli służyć umiejętnościami zdobytymi podczas warsztatów w swoich środowiskach – parafiach, szkołach, grupach religijnych i innych.

Głównym organizatorem jest Bractwo Świętych Pięciu Męczenników w Kazimierzu Biskupim i Gminny Ośrodek Kultury w Kazimierzu Biskupim. Są także objęte patronatem biskupa włocławskiego i Wyższego Seminarium Duchownego Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim oraz lokalnych władz Gminy Kazimierz Biskupi.

IV Warsztaty liturgiczno-muzyczne

Najbliższe warsztaty liturgiczno-muzyczne pt. „Zgromadzeni na świętej wieczerzy” odbędą się w dniach 27-29 sierpnia 2021. Termin zgłoszeń do 23 sierpnia (ilość miejsc ograniczona). Opłata 80zł/osobę. Opłata obejmuje materiały warsztatowe oraz obiad w sobotę i niedzielę.

Istnieje możliwość noclegu w klasztorze Misjonarzy Świętej Rodziny. Szczegółowe informacje będą przekazane w mailu zwrotnym po dokonaniu zgłoszenia.

Pytania można kierować pod nr tel. 784 091 031

INFORMACJE O WYDARZENIU
TWOJE DANE
INFORMACJE O TWOJEJ UMIEJĘTNOŚCI
Image
Image
© Copyright ©2020 | Misjonarze Świętej Rodziny