Dzień Mnicha

Rzeczywistość klasztoru to zupełnie inny świat, w którym czuje się obecność Pana Boga na wyciągnięcie ręki. By zakosztować tego świata i choć trochę oderwać młodzież od telefonów i komputerów jako Misjonarze Świętej Rodziny zapraszamy do klasztoru. Będzie to okazja pokazać na czym polega życie współczesnych mnichów (zakonników).

Można wtedy doświadczyć wczesnych pobudek, by razem z mieszkańcami klasztoru gromadzić się na modlitwach, klęczeć w tych samych klęcznikach i uczestniczyć w codziennej Eucharystii. Zapraszamy do wspólnej adoracji, jutrzni i nieszporów odmawianych „na chóry”, śpiewu godzinek, czy przy biciu dzwonu odmawiania „Anioła Pańskiego”. Nie zabraknie w codziennym rytmie dnia modlitwy różańcowej. Dla większości może to być pierwsze tego typu doświadczenie tak bogatego rytmu modlitw.

Jednak życie zakonnika to nie tylko modlitwa. Każdy uczestnik będzie miał okazję pomóc w zwykłych pracach: sprzątaniu klasztoru, kościoła, albo jesienią grabieniu liści czy zimą odśnieżania lub po prostu każdego dnia nakrywania do stołu. I wielu innych prac w sadzie czy ogrodzie.

A czas wolny wypełniony będzie sportem, spacerami, słuchaniem opowiadań o misjach, oglądaniem filmów misyjnych przy dobrej herbacie i niekończących się rozmowach.

Ten czas przekona Cię, że mnisi nie muszą być surowymi i milczącymi samotnikami w kapturach, ale tworzą radosną i różnorodną wspólnotę. To w pewnym sensie zwykli ludzie, obdarzeni niezwykłym powołaniem.

Gdy tylko będziemy znać termin najbliższego „Dnia Mnicha” poinformujemy Cię o tym na naszej stronie.

GALERIA ZDJĘĆ

Image
Image
© Copyright ©2020 | Misjonarze Świętej Rodziny